NOWOŚĆ!

Laser frakcyjny
DARMAFRAX PRO

Lasery frakcyjne stanowią potęgę w zabiegach takich jak regeneracja skóry, odmładzanie, ale również świetnie sprawdzają się się przy zwalczaniu rozstępów i blizn. Zabieg laserem frakcyjnym przynosi bardzo szybko widoczną poprawę wyglądu skóry, doskonale poprawia jej napięcie i jędrność.

Działanie lasera frakcyjnego CO2 DERMAFRAX opiera się na zjawisku koagulacji tzn. uszkadza skórę w sposób kontrolowany i wymusza w niej procesy naprawcze.

Głowica 360° – zapewniająca pokrycie obszaru w pełnym zakresie bez konieczności jej obracania wewnątrz pochwy. Uzyskujemy w ten sposób równomierne rozłożenie dawki promieniowania na całej powierzchni skracając jednocześnie czas zabiegu. Wykorzystywana jest podczas zabiegówrewitalizacji narządów płciowych.

Działanie lasera frakcyjnego
na Twoja skórę:

ETAP I

Skóra postarzała, ze zmianami w strukturze kolagenu, zwiotczała, pozbawiona elastyczności.

ETAP II

Promieniowanie laserowe tworzy w skórze wgłębienia w postaci niewielkich „kraterów”, otoczonych warstwą nekrozy i strefą tkanek podgrzanych. Dochodzi do ablacji, czyli odparowania tkanki, oraz silnej stymulacji produkcji nowego kolagenu.

ETAP III

Spłycenie, wygładzenie zmarszczek, nierówności, zwiększone napięcie, pogrubienie, wyrównanie kolorytu i poprawa owalu twarzy. Redukcja blizn i rozstępów.

SZEROKIE ZASTOSOWANIE!

Nowatorska metoda leczenia
problemów zdrowotnych w dziedzinach:

Dbamy o zdrowie Twoje i Twojego dziecka.

Choroby dróg moczowych i narządów płciowych.

Likwidujemy niedoskonałości.

Zdrowy i estetyczny wygląd Twojej skóry.

Laser frakcyjny
w ginekologii estetycznej i urologii:

Opis zabiegu rewitalizacji pochwy

Zabieg laserowej rewitalizacji pochwy, zwany wymiennie laserowym obkurczaniem pochwy jest bezbolesną i bezpieczną metodą poprawy funkcjonowania narządów rodnych. Wskazaniem do zabiegu jest Zespół Relaksacji Pochwy tzn. osłabienie i rozluźnienie tkanek ściany pochwy, a także struktur ją otaczających, obniżenie doznań seksualnych, wysiłkowe nietrzymanie moczu.

Przebieg zabiegu rewitalizacji pochwy

Zabieg polega na wprowadzeniu do pochwy głowicy lasera. Wiązka lasera podgrzewa kolagen zawarty w tkankach znajdujących się u wejścia pochwy i w jej kanale. Kolagen w kontakcie z wyższą temperaturą kurczy się, jego włókna stają się krótkie i grube, co jednocześnie powoduje zmniejszanie się naświetlanych laserem tkanek, bardziej przez to napiętych. Ten rodzaj oddziaływania lasera specjaliści nazywają fototermicznym, nieablacyjnym napięciem i obkurczeniem pochwy. Dodatkowo ablacja pobudza fibroblasty i tworzenie kolagenu, czyli innymi słowy, pochwa staje się ciaśniejsza.

Zabieg laserowego obkurczania pochwy zazwyczaj trwa około pół godziny, nie wymaga hospitalizacji. Poprzedzony jest wizytą konsultacyjną, której celem jest ustalenie stanu zdrowia pacjentki oraz jej historii chorobowej. Pacjentki poddawane zabiegowi nie wymagają znieczulenia. Przed zabiegiem muszą posiadać aktualne badanie cytologiczne, wykonane maksymalnie przed pół roku oraz dokumentację medyczną przebytych zabiegów w okolicach intymnych. 

Efekty po zabiegu

Efekt nie pojawia się od razu. Włókna kolagenowe potrzebują czasu na przebudowę. Pierwsze efekty pacjentki odczuwają  już po ok. 30 – 40 dniach. U niektórych  pacjentek proces przebudowy trwa jednak dłużej i efekt może pojawić się  dopiero po okresie pół roku.

Trwałość efektu zależna jest  od wieku pacjentki. U kobiet w wieku rozrodczym efekt jest trwalszy i może utrzymywać się wiele lat lub do kolejnego porodu siłami natury, podczas którego dojdzie do ponownego  rozciągnięcia tkanek. U kobiet w wieku postmenopauzalnym trwałość efektu uwarunkowana jest stosowaniem dodatkowej terapii (farmakologicznej i fizykoterapeutycznej).

Zalecenia po zabiegu rewitalizacji pochwy

Przez okres tygodnia po zabiegu, niewskazane jest dźwiganie ciężarów, zażywanie gorących kąpieli lub uprawianie seksu. Jednak oprócz wymienionych aktywności,kobieta może normalnie funkcjonować.

Przeciwwskazania

Mimo, iż laseroterapia jest bezinwazyjna istnieje wiele przeciwwskazań do jej stosowania. Przeciwwskazaniami do zabiegu są:

  • trwająca ciąża
  • trwająca miesiączka
  • aktywne infekcje pochwy
  • nieuregulowana cukrzyca
  • choroba nowotworowa
  • nieprawidłowy wynik badania cytologicznego
  • padaczka
  • choroby autoimmunologiczne tkanki łącznej
  • stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi (np. aspiryna)

Liczba potrzebnych zabiegów

Zazwyczaj wystarcza jeden zabieg, choć do każdego przypadku należy podejść indywidualnie. Jeżeli stopień rozciągnięcia tkanek jest wysoki, a kobieta po pierwszym zabiegu nie jest w pełni usatysfakcjonowana – proces obkurczania pochwy za pomocą lasera można powtórzyć po około miesięcznej przerwie.

Jego efektywność podnosi regularne ćwiczenie mięśni Kegla, czyli systematyczne zaciskanie i rozluźniania zespołu mięśni dna miednicy. Efektywność zabiegu podnosi jednoczesne zastosowanie kuracji z PRP.

Laser frakcyjny
w medycynie estetycznej:

Zabieg anty-aging

Odmłodzenie skóry, czyli stymulacja i regeneracja uszkodzonej skóry oraz tkanki podskórnej. Zabieg minimalizuje także przebarwienia, które są efektem fotostarzenia skóry. Podgrzanie skóry i uzyskanie kontrolowanego mikro uszkodzenia powoduje powstanie nowych włókien kolagenowych i elastyny. Skóra staje się bardziej zagęszczona i zregenerowana.

Usuwanie przebarwień

Laser podgrzewa komórki zawierające barwnik i niszczy je.

Resurfacing

Jest to zabieg polegający na odmłodzeniu twarzy. Składa się z dwóch faz. Pierwsza część zabiegu to pobudzenie włókien kolagenowych do odnowy (usuwanie głębokich zmarszczek i blizn). Drugie przejście wiązki laserowej to peeling laserowy- wiązka lasera wnika płycej usuwając przebarwienia, rozszerzone pory i drobne zmarszczki. Zabieg ten jest bardzo popularny w usuwaniu zmian potrądzikowych takich jak blizny i przebarwienia.

Usuwanie blizn i rozstępów

W wyniku ablacji skoagulowane złogi komórkowe są zastępowane zregenerowaną, zdrową tkanką.

Usuwanie znamion i brodawek

Usuwanie znamion i brodawek – Wiązka lasera CO2 wnika wybiórczo do wody, która znajduje się w skórze czyli tkance usuwanego znamienia. Tkanka pochłania wiązkę lasera i ulega spaleniu lub odcięciu. Za pomocą lasera możemy bardzo precyzyjnie odparowywać narośla skórne w sposób punktowy, ciągły albo warstwowy. Przy ich usuwaniu ważna jest wcześniejsza konsultacja z dermatologie, aby móc wykluczyć zmiany nowotworowe. Po odparowaniu skóry lub odcięciu znamienia, w skórze pozostaje dołek pokryty strupkiem wielkości podstawy znamienia. Im mniejsza i cieńsza podstawa włókniaka lub znamienia, tym mniejsza blizna.

Cennik zabiegów
z użyciem lasera frakcyjnego:

Kontakt

Chcesz wiedzieć więcej?
Umów się na konsultację!

Adres

ul. Ogrodowa 11/U1
76-200 Słupsk

Kontakt
Chcesz do nas dołączyć?
Porozmawiajmy o Twoim gabinecie w MEDIC CLINIC.