NOWOŚĆ!

ARTHREX®
Nowatorska metoda leczenia stawów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego.

Kiedy staw zostaje uszkodzony w wyniku urazu, stanu zapalnego lub choroby zwyrodnieniowej, organizm potrzebuje czasu na regenerację i gojenie. Jednym z kluczowych czynników, które uczestniczą w tym procesie, są trombocyty, czyli płytki krwi. To właśnie one stymulują uwalnianie czynnika wzrostu, który pobudza odbudowę uszkodzonej tkanki oraz hamuje procesy zapalne.

Osocze bogatopłytkowe, pozyskiwane za pomocą metody Arthrex® ACP, charakteryzuje się wysoką koncentracją płytek krwi. Jest ono wykorzystywane w leczeniu różnych schorzeń i urazów, takich jak kontuzje kolana, biodra, stopy, barku czy dłoni.

Po podaniu i aktywacji silnie skoncentrowanych płytek krwi, dochodzi do intensywnego uwalniania czynników wzrostu. Dzięki temu proces gojenia ran zostaje znacznie przyspieszony, stan zapalny może być skuteczniej leczony, a uszkodzone tkanki naprawiane. Ponadto, występujące bóle również ustępują.

ARTHREX pomaga w leczeniu:

Jak wygląda zabieg ARTHREX?
To prostsze niż myślisz.

POBRANIE KRWI

Pobranie krwi z żyły pacjenta – ok. 15 ml.

WIROWANIE

Przeniesienie w obiegu zamkniętym materiału do strzykawki wewnętrznej w celu odwirowania.

SEPARACJA

Separacja materiału do skoncentrowanego preparatu.

PRODUKT

Znieczulenie skóry miejscowo – kremem, iniekcja preparatu w uszkodzone miejsce.

SZEROKIE ZASTOSOWANIE!

Nowatorska metoda leczenia
problemów zdrowotnych w dziedzinach:

Należycie zadbamy o Twoje narządy ruchu.

Likwidujemy niedoskonałości.

ARTHREX®
i leczenie zmian zwyrodnieniowych.

Chcesz zachować aktywność fizyczną – aż do podeszłego wieku?

Chcesz spowolnić – a nawet zahamować postęp choroby zwyrodnieniowej?

Terapia Arthrex® ACP osoczem bogatopłytkowym zalecana jest przy zaawansowanych, średnio ciężkich oraz lekkich przypadkach choroby zwyrodnieniowej / artrozy w stopniu I-III. Przynosi bardzo zadowalające rezultaty również w przypadku stanów zapalnych ścięgien. Znika typowe dla zwyrodnienia stawów uczucie „ciągnięcia” i sztywności oraz ból podczas rozruchu, zwłaszcza w godzinach porannych. Dochodzi do odnowy chrząstki stawowej – przywrócenia elastyczności i zwiększenia zakresu ruchu.

ARTHREX®
w ortopedii i medycynie estetycznej:

Jak długo trwa zabieg?

Zabieg trwa 30 minut.

Jak przygotować się do zabiegu?

Terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego Arthrex ACP nie wymaga szczególnego przygotowania. Jak w przypadku innych zabiegów iniekcyjnych zabrania się przyjmowania leków rozrzedzających krew oraz przeciwzakrzepowych.

Przeciwwskazania do zabiegu metodą Arthrex?

Nie zaleca się terapii metodą Arthrex® kobietą w ciąży i karmiących piersią, osobom cierpiących na choroby krwi, podczas leczenia onkologicznego oraz przyjmującym stale leki przeciwzakrzepowe.

Dlaczego warto wybrać zabieg Arthrex?

Arthrex® ACP (Kondycjonowane Osocze Autologiczne) to aktualnie najbardziej zaawansowany sposób pobrania i przygotowania osocza bogatopłytkowego wykorzystywanego do zabiegu. Jest metodą doskonale tolerowaną przez organizm i całkowicie bezpieczną – ciało przechodzi proces samoleczenia na bazie własnych płytek krwi.

Arthrex® wykorzystuje do pobrania i odseparowania osocza innowacyjny system dwóch zintegrowanych strzykawek w układzie zamkniętym. Podwójna strzykawka pozwala na pobieranie i odseparowanie niezwykle wydajnego osocza o najwyższych parametrach czystości, stężenia płytek krwi – nawet 250% większym niż w innych preparatach dostępnych na rynku. A to wszystko bez stosowania chemicznych aktywatorów czy antykoagulantów.

  • Najwyższe stężenie czynników wzrostu: od 2,5–3 x większe niż w innych metodach.
  • Czynniki wzrostu uwalniane w organizmie pacjenta a nie w strzykawce.
  • Zabieg bezbolesny – jako jedyny na rynku bez chemicznych aktywatorów i antykoagulantów.
  • Zabieg bezpieczny (terapia autologiczna) – bez skutków ubocznych, reakcji alergicznych i uczuleń.
  • System medyczny renomowanej firmy Arthrex®.
Kontakt

Chcesz wiedzieć więcej?
Umów się na konsultację!

Adres

ul. Ogrodowa 11/U1
76-200 Słupsk

Kontakt
Chcesz do nas dołączyć?
Porozmawiajmy o Twoim gabinecie w MEDIC CLINIC.